Rüyada Zuhruf Suresi görmek tabiri yorumu nedir?

Rüyada Zuhruf Suresi görmek tabiri yorumu nedir? Tüm İslami Rüya Tabirleri

Molla Cami: Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatının selamette olmasına işarettir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuduğu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin kısmeti kapalı ve rızkının da az olduğuna, doğru söz söylediğine, çok yararlı işer yaptığına, halka fenalık yapmaktan sakındığına, Allah'tan korktuğuna, ömrünün sonuna kadar ibâdet etmekten ve doğruluktan ayrılmayacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin (R.A.) diyor ki: Zuhruf Suresini rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, namazına devam eder. Orucunu tutar. Îtikatlı, İlahi emirlere bağlı bir müslüman olur.Kirmani diyor ki: Alçak gönüllü olup, huşu içinde bulunur. Allahdan (C.C) korkan bir mü'min olur.Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Özü sözü doğru olur. Güzel işler yapar. Halka fenalık etmekten çekinir.Abdulgani'en Nablusi şöyle diyor: Lisanı sadık, kısmeti az olur. Ahirette Allah (C.C.) yanında muhterem olur.


İslami Rüya Tabirleri

        
 

Güzel Sözler

Beytullah Hoca
 

Basında Biz


 

İletişim İmkanları