Rüyada Zeytinyağı görmek tabiri yorumu nedir?

Rüyada Zeytinyağı görmek tabiri yorumu nedir? Tüm İslami Rüya Tabirleri

İhya:

 • İlme, berekete, hidayete, batın" nura, helal rızka, göz ve kalp nuruna,
 • Bununla yağlanmak şifaya,
 • Temiz zeytinyağının kötü kokması sözü bozmaya;
 • Zeytinyağı satan kimseyi görmek meliklere yakın olmaya, ilim sahiplerine hizmet etmeye; hidayet ve ilme delallet eder.


  Molla Cami: Rüyada görülen zeytinyağı, rızık ve helal mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır. Rüyada zeytinyağını içtiğini gören kimse, sihire veya hastalığa yakalanır. Zeytinyağı, ilim, bereket ve hidayet, batıni nur ve helalrızıktır. Bazen zeytinyağı göz veya kalp nuruna, bazen de yeni çocuğa işarettir. Rüyada temiz ve güzel zeytinyağının çirkin olarak görülmesi sözü bozmaya, kötüsünün güzel veya hoş olduğunun görülmesi ise, güzel muamele ve güzel itikada işarettir.


  Nablusi: Rüyada görülen zeytinyağı, rızık ve helal mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır.Rüyada zeytinyağını içtiğini gören kimse, sihire veya hastalığa yakalanır.Zeytinyağı, ilim, bereket ve hidayet, batini nur ve helal rızıktır. Zeytinden başka şalgam ve çitlenbik gibi şeylerin yağı, ekseriya kendisinde şüphe veya sultana ait olan maldır.Bazan zeytinyağı göz veya kalp nuruna, Bazen de yeni çocuğa yahut kesik ve kırık gibi şeylerin meydana çıkmasına delalet eder.Rüyada temiz ve güzel zeytinyağının çirkin olarak görülmesi sözü bozmaya, kötüsünün güzel veya hoş olduğunun görülmesi işe, güzel muamele ve güzel itikada delalet eder.


  Seyyid Süleyman: Bkz. Yağlar.


 • İslami Rüya Tabirleri

          
   

  Güzel Sözler

  Beytullah Hoca
   

  Basında Biz


   

  İletişim İmkanları