Rüyada Zembil görmek tabiri yorumu nedir?

Rüyada Zembil görmek tabiri yorumu nedir? Tüm İslami Rüya Tabirleri

İhya: Hasırdan örülerek yapılmış kulplu torlayı (zembili) görmek eş ve çocukları için arzu ettikleri şeyleri hazırlayan kimseye; Zembil bazen evin hanımına, çocuğa, hizmetçiye, dürüst ve güvenilir hamala; Tekke vb. yerlerde görülen zembil, oranın hizmetçisine ve vakfedilmiy yere delalet eder.


İhya: Bakınız; Zembil.


Molla Cami: Rüyada zembil görmek, aile ve çocukları için arzu ettikleri şeyi hazırlayan ev sahibi bir kimsedir.Bazen de, zembil görmek, zevceye, hizmetçiye veya çocuğa işarettir. Zembil, doğru ve itimat edilen hamala da işarettir.


Diyanet: Rüyada zembil görülmesi; bolluk ve berekete delalet eder. Bir yoruma göre de rüyada zembil görülmesi; hizmetçiye veya mal ve nimete işaret eder. Bir diğer tabire göre bir kimsenin rüyasında boş bir zembil görmesi; o kimsenin çoktandır ihmal ettiği ailesini yeniden mutlu etmek için var gücü ile çalışacağına ve böylece de manen huzura kavuşacağına, bir kimsenin rüyasında dolu bir zembil görmesi; o kimsenin iş hayatında çok kazançlı günlere erişerek para kazanacağına yorumlanır.


Nablusi: Rüyada zembil görmek, aile ve çocukları için arzu ettikleri şeyi hazırlayan ev sahibi bir kimsedir. Bazan da, zembil görmek, zevceye, hizmetçiye veya çocuğa delalet eder. Tekke ve misafirhane zembili, onun hizmetçisine ya da vakfedilmiş yere delalet eder. Zembil, doğru ve itimad edilen hammala ve köleye delalet eder.


Seyyid Süleyman: Zembil görmek; zevce, hizmetçiye, mala, ni'mete, uzun ömre, hayra, berekete, din kuvvetine, mirasa ve köleye delalettir.


İslami Rüya Tabirleri

        
 

Güzel Sözler

Beytullah Hoca
 

Basında Biz


 

İletişim İmkanları