Rüyada Sitem Etmek görmek tabiri yorumu nedir?

Rüyada Sitem Etmek görmek tabiri yorumu nedir? Tüm İslami Rüya Tabirleri

İhya: Birinin sitemine maruz kalmak, onun rica ile yalvarmasına, Haklı bir gerekçeyle sitem ettiğini görmek ilahi yardım görmeye delalet eder.


Molla Cami: Bir kimse rüyada kendisine birçok yönlerden birisi tarafından sitem edildiğini görse, sitem edene raci olur ve sitem edilen de bunu görerek muzaffer olur.Sitem, dünya ve onun ikbaline işarettir, ancak akibeti için iyi sayılmaz. Rüyayı gören sitem eden kimse ise rüyada kendisine zulmedildigini görene Allah tarafından yardım edilir.


Diyanet: Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir başkasına sitem ettiğini görmesi; o kimsenin sitem ettiği kişiye söz geçiremeyeceğine işaret eder. Rüyada sitem edilen kimse sitem edenden üstün olur. Kendisine sitem eden kimseye karşılık olarak sitem ettiğini gören, fenalığa fenalık ile karşılık vermiş olur. Bir kimsenin rüyasında bir devlet büyüğünün kendisine sitem ettiğini görmesi; o kimse tarafından bir iyilik göreceğine yorumlanır.


Nablusi: Bir kimse rüyada kendisine birçok yönlerden birisi tarafından sitem edildiğini görse, sitem edene raci olur ve sitem edilen de bunu görerek muzaffer olur.Sitem, dünya ve onun ikbaline delalet eder, eğer mülkü varsa; lakin akibeti için iyi sayılmaz. Rüyayı gören sitem eden kimse ise rüyada kendisine zulmedildiğini görene Allah tarafından yardım edilir.


İslami Rüya Tabirleri

        
 

Güzel Sözler

Beytullah Hoca
 

Basında Biz


 

İletişim İmkanları