Rüyada Nur Suresi görmek tabiri yorumu nedir?

Rüyada Nur Suresi görmek tabiri yorumu nedir? Tüm İslami Rüya Tabirleri

Molla Cami: Rüyada Nur süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, iyilikle emretmeye, kötülükten nehyetmeye Allah için sevmeye ve Allah için düşmanlığa işarettir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında Nûr Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin Allah'ın emirlerinden bir saniye bile ayrılmayacağına, hasta olacağına fakat çabuk şifa bulup iyileşeceğine, kalbinin nûr ile dolacağına, herkesin sevgisini ve itibarını kazanacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin'in görüşüne göre, bu Sureyi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören, ilim ve hikmete nail olur.Kirmani diyor ki: İnsanlara karşı cömert olur. Kabri nur ile dolar.Cafer-i Sadık şöyle diyor: Allah-ü Teala Hazretleri, rüya sahibinin içini imanın nuru ile doldurur. Herkes ona hürmet eder.Abdulgani'ye göre, Allah için sever ve Allah için buğz eder. Kabri ve kalbi nur ile dolar.Nafi diyor ki: Hasta olur, şifaya kavuşur. Allah'ın mükafatına hak kazanır.İbn-i Kesir demiştir ki: Îman ve takva sahibi olur. Karısı ya vefat eder yahut ayrılırlar.


İslami Rüya Tabirleri

        
 

Güzel Sözler

Beytullah Hoca
 

Basında Biz


 

İletişim İmkanları