Rüyada Hüzün görmek tabiri yorumu nedir?

Rüyada Hüzün görmek tabiri yorumu nedir? Tüm İslami Rüya Tabirleri

İhya: Bir iş yahut meseleden dolayı kederlenmek sevince, Hüzün bazen hayatın herkes için geçerli olan kurallarına, zorluktan so a gelecek kolaylığa, kederden so a gelecek mutluluğa delalet eder.


Molla Cami: rüyada hüzünlü olmak, bir günah işlemeye tabir edilir. Bazı tabirciler rüyasında hüzün içinde bulunduğunu gören kimse ferah ve sevince erişir demişlerdir. Bir kimse rüyada bir hüdhüd kuşuna rasladığını veya hüdhüdün kendi yanında durduğunu görse, uzak bir şehirden o kimseye gelecek bir habere işaret eder.


Diyanet: Rüyada hüzün, günah işlemekle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında hüzünlendiğini görmesi; o kimsenin bir günah işleyeceğine, kişinin rüyasında hüzünlenerek ağladığını görmesi; o kişinin pişman olacağına ve bundan dolayı da tövbe etmesi gerektiğine işaret şeklinde tabir olunur. İbn i Sîrin'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında hüzün içinde bulunduğunu görmesi; o kimsenin ferah ve sevince erişeceğine, eğer rüya sahibi iyi bir kişi ise; sevincinin de fazla olacağına, rüya sahibi eğer fesad bir kimse ise; o kimsenin kötü bir haber alarak keder ve üzüntüye maruz kalacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin demiştir ki: rüyasında hüzünlü ve endişeli olduğunu gören, sevinir.Cabir'ül Mağribi'nin yorumu da böyledir. Rüya sahibi dindarsa, kavuşacağı ferah daha büyük olur. Buna mukabil günahkarlardan ise üzülmesine sebep olacak bir durum ortaya çıkar.


İslami Rüya Tabirleri

        
 

Güzel Sözler

Beytullah Hoca
 

Basında Biz


 

İletişim İmkanları